Koncert so symfonickým orchestrom je vždy veľkým zážitkom!

Autor: Mária Podhradská | 10.6.2016 o 11:21 | (upravené 13.6.2016 o 13:15) Karma článku: 3,32 | Prečítané:  1247x

Koncert so symfonickým orchestrom pre malé deti? Zdanlivo nezlúčiteľné veci. Ale predsa je to možné. Spolu so Zahrajkom sme sa rozhodli, že to skúsime a prijali sme pozvanie na koncert „Spievankovo so symfonickým orchestrom“.

Na tomto unikátnom programe, ktorý budeme mať v rámci festivalu Viva Musica! kde sa spája hudba a divadlo, pracujeme už dva mesiace. Pritom pristupujeme veľmi citlivo k osobitostiam vekovej kategórie našich malých divákov a všetko prispôsobujeme ich potrebám. A tak nečakajte naškrobené fraky, vážnu atmosféru a úplné ticho v sále. Deti od prvého momentu vstúpia do krajiny Spievankovo, kde ich privíta orchester mravčekov, na ktorých sa premenia reálni hudebníci v orchestri. Bude sa spievať, tancovať a zabávať tak, ako na každom našom koncerte.  Deti z publika budú vtiahnuté do deja a priamo na pódiu sa budú môcť stretnúť s postavičkami, ktoré už poznajú z DVD Spievankovo 5.

Predstavenie je inšpirované dejom z filmu „Spievankovo 5 - O povolaniach." Zahrajko bude mať narodeniny a Spievanka mu spolu s deťmi v sále pripravuje prekvapenie. Pomáhajú jej pri tom zvieratká zo Spievankova, a tak budete môcť vidieť naživo viacerých hercov z filmu v rôznych alternáciách. Stretnete učiteľku sovu či stolára bobra, krajčíra raka či hasičov a policajtov. Divadelný zážitok bude umocnený divadelnou scénou šitou na mieru tohto predstavenia. O drobné zápletky a vtipné situácie a prekvapenia nebude isto núdza. Hudobný virtuóz a náš aranžér a producent Stanislav Palúch upravil všetky piesne do orchestrálnej podoby s priestorom aj pre našu dvornú kapelu chrobákov – Zajko band.

Je to príležitosť predstaviť Vašim ratolestiam skutočný orchester, v ktorom možno po prvýkrát uvidia a budú počuť zvuky rôznych hudobných nástrojov. Nenásilnou a hravou formou tak rozvíjíme ich poznanie a vytvárame pozitívny vzťah k umeniu a hudbe. Deti sa dokonca stanú súčasťou tohto hudobného diela tým, že budú neustále interaktívne zapájané do predstavenia.

Veľké zážitky, ktoré máme z detstva, si často pamätáme celý život. Veríme, že nielen rodičia, ale aj malé detičky budú mať z tohto veľkolepého hudobno-divadelného predstavenia zážitok.

Tešíme sa na Vás 15. 7. 2016 o 17.00 v Istropolise. Spolu to tam roztočíme!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?