Koncert so symfonickým orchestrom je vždy veľkým zážitkom!

Autor: Mária Podhradská | 10.6.2016 o 11:21 | (upravené 13.6.2016 o 13:15) Karma článku: 3,32 | Prečítané:  1206x

Koncert so symfonickým orchestrom pre malé deti? Zdanlivo nezlúčiteľné veci. Ale predsa je to možné. Spolu so Zahrajkom sme sa rozhodli, že to skúsime a prijali sme pozvanie na koncert „Spievankovo so symfonickým orchestrom“.

Na tomto unikátnom programe, ktorý budeme mať v rámci festivalu Viva Musica! kde sa spája hudba a divadlo, pracujeme už dva mesiace. Pritom pristupujeme veľmi citlivo k osobitostiam vekovej kategórie našich malých divákov a všetko prispôsobujeme ich potrebám. A tak nečakajte naškrobené fraky, vážnu atmosféru a úplné ticho v sále. Deti od prvého momentu vstúpia do krajiny Spievankovo, kde ich privíta orchester mravčekov, na ktorých sa premenia reálni hudebníci v orchestri. Bude sa spievať, tancovať a zabávať tak, ako na každom našom koncerte.  Deti z publika budú vtiahnuté do deja a priamo na pódiu sa budú môcť stretnúť s postavičkami, ktoré už poznajú z DVD Spievankovo 5.

Predstavenie je inšpirované dejom z filmu „Spievankovo 5 - O povolaniach." Zahrajko bude mať narodeniny a Spievanka mu spolu s deťmi v sále pripravuje prekvapenie. Pomáhajú jej pri tom zvieratká zo Spievankova, a tak budete môcť vidieť naživo viacerých hercov z filmu v rôznych alternáciách. Stretnete učiteľku sovu či stolára bobra, krajčíra raka či hasičov a policajtov. Divadelný zážitok bude umocnený divadelnou scénou šitou na mieru tohto predstavenia. O drobné zápletky a vtipné situácie a prekvapenia nebude isto núdza. Hudobný virtuóz a náš aranžér a producent Stanislav Palúch upravil všetky piesne do orchestrálnej podoby s priestorom aj pre našu dvornú kapelu chrobákov – Zajko band.

Je to príležitosť predstaviť Vašim ratolestiam skutočný orchester, v ktorom možno po prvýkrát uvidia a budú počuť zvuky rôznych hudobných nástrojov. Nenásilnou a hravou formou tak rozvíjíme ich poznanie a vytvárame pozitívny vzťah k umeniu a hudbe. Deti sa dokonca stanú súčasťou tohto hudobného diela tým, že budú neustále interaktívne zapájané do predstavenia.

Veľké zážitky, ktoré máme z detstva, si často pamätáme celý život. Veríme, že nielen rodičia, ale aj malé detičky budú mať z tohto veľkolepého hudobno-divadelného predstavenia zážitok.

Tešíme sa na Vás 15. 7. 2016 o 17.00 v Istropolise. Spolu to tam roztočíme!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov z Gorily?

O úplatkoch pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.

TECH

Štyri tipy ako míňať menej dát na iPhonoch

Ak vždy príliš skoro prečerpáte mesačný limit dát, vyskúšajte niektorú z týchto rád.


Už ste čítali?